DZIEŃ POWSZEDNI:  6.30, 7.00, 18.00

ŚWIĘTA - REKOLEKCJE:  7.00, 9.00, 11.00, 17.00, 19.00

NIEDZIELA:  7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 15.00, 17.00
8.30 (z udziałem dzieci w roku szkolnym),
17.00 (z udziałem młodzieży), 19.00 (lipiec-sierpień), 14.00 w kaplicy szpitalnej

Odwiedza nas 11 gości

Galerie


Najczęściej czytane

z ostatniego miesiąca

Światowy Dzień Misyjny Dzieci

Kościół powierza dziś w sposób szczególny zadanie ewangelizacji dzieciom. Taki ma sens Światowy Dzień Misyjny Dzieci, który zobowiązuje „dziecięcych misjonarzy” do niesienia światła solidarności szczególnie tam, gdzie wyjątkowo gęste są ciemności ubóstwa, cierpienia i wojny. Misyjny wysiłek dzieci jest niezwykle cenny dla licznych misjonarzy, którzy wierni nakazowi pracują dla szerzenia Dobrej Nowiny aż po krańce ziemi.

Jan Paweł II podczas modlitwy Anioł Pański 6 stycznia 2002 r.

 

    W uroczystość Objawienia Pańskiego w Kościele powszechnym obchodziliśmy Światowy Misyjny Dzień Dziecka na znak łączności duchowej wszystkich dzieci świata. Jak już niejednokrotnie zapowiadaliśmy, w naszym kościele w tym dniu dzieci podczas  Eucharystii o godz. 15.00 również włączyły się w obchody tego święta, składając Dobremu Bogu dar modlitwy oraz zebrane podczas akcji Kolędników misyjnych ofiary dla ubogich świata. Po Mszy uczciliśmy Boże Dzieciątko trwając na adoracji i śpiewaniu kolęd.

    Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i dziadkom za wspólną modlitwę oraz za włączenie się w pomoc dla dzieci na terenach misyjnych. W sposób szczególny dziękujemy za złożone w tym dniu ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. Jej głównym zadaniem jest opieka nad misjonarzami i misjonarkami, którzy w liczbie 2170 pracują w 98 krajach świata.

Galeria:

Kontakt | Polityka Cookies
Parafia pw Świetego Krzyża w Łapach | ul. Jana Matejki 10 | 18-100 Łapy | parafialapy.pl