Światowy Dzień Misyjny Dzieci

Kościół powierza dziś w sposób szczególny zadanie ewangelizacji dzieciom. Taki ma sens Światowy Dzień Misyjny Dzieci, który zobowiązuje „dziecięcych misjonarzy” do niesienia światła solidarności szczególnie tam, gdzie wyjątkowo gęste są ciemności ubóstwa, cierpienia i wojny. Misyjny wysiłek dzieci jest niezwykle cenny dla licznych misjonarzy, którzy wierni nakazowi pracują dla szerzenia Dobrej Nowiny aż po krańce ziemi.

Jan Paweł II podczas modlitwy Anioł Pański 6 stycznia 2002 r.

W uroczystość Objawienia Pańskiego w Kościele powszechnym obchodziliśmy Światowy Misyjny Dzień Dziecka na znak łączności duchowej wszystkich dzieci świata. Jak już niejednokrotnie zapowiadaliśmy, w naszym kościele w tym dniu dzieci podczas  Eucharystii o godz. 15.00 również włączyły się w obchody tego święta, składając Dobremu Bogu dar modlitwy oraz zebrane podczas akcji Kolędników misyjnych ofiary dla ubogich świata. Po Mszy uczciliśmy Boże Dzieciątko trwając na adoracji i śpiewaniu kolęd.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i dziadkom za wspólną modlitwę oraz za włączenie się w pomoc dla dzieci na terenach misyjnych. W sposób szczególny dziękujemy za złożone w tym dniu ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. Jej głównym zadaniem jest opieka nad misjonarzami i misjonarkami, którzy w liczbie 2170 pracują w 98 krajach świata.